Cvičitelé všem

Kdy a kde?

• čtvrtky od 20:30 ve velkém sále T.J. Sokol Praha - Podolí

• za hodinu zodpovídá Kuba Sýkora - v případě dotazů piš na kubajz@kbx.cz nebo volej 774 594 201

Co je hodina Cvičitelé všem?

• předávání zkušeností cvičitelů a členů Sokola mezi sebou

• otevření se novým a netradičním věcem

• získávání nových poznatků pro zapojení do cvičebních jednotek

Kdo může přijít?

• člen Sokola - nemusí být nutně členem naší jednoty (vyjma hodiny pro veřejnost - to může přijít kdokoliv)

• je třeba se přihlásit ideálně týden předem, aby lektor věděl, kolik lidí přijde a podle toho mohl nachystat hodinu

• Přihlášky jsou na webu https://vsem.sokol-podoli.info případně, pokud nevládnete internetem, tak nahoře je telefonní číslo

Co za to?

• 80 Kč za celou 1,5 hodinovou lekci

• informaci o formě platby za danou hodinu předá vedoucí na hodině

• instruktoři školí zatím bez nároku na odměnu, protože to dělají z lásky pro nás

15.9.2022 - základy lezení na umělých stěnách

Kuba Sýkora - řekneme si o boulderingu a sportovním lezení. Naučím tě vázat základní uzly a používat výstroj tak, abys se svými svěřenci mohl bezpečně lézt na libovolnou umělou stěnu. Pokud máš nějakou vlastní výbavu, vezmi si ji s sebou.

22.9.2022 - Kruhy a bradla pro pokročilé všechny!

Martin Endlicher - naučím tě pokročilejší cviky, naučím tě záchranu a dopomoc. Martin sice není mistr světa v gymnastice, ale je to ostřílený a zkušený matador naší jednoty. Neboj se a přijď si zacvičit!

29.9.2022 - BeActive hodina s nářadím pro veřejnost

Vyndáme spoustu nářadí a ukážeme na čem všem cvičíme. Možná se budete divit, co všechno máme a na čem blbneme. Hodina je zdarma je pro širokou veřejnost - s sebou boty na přezutí a věci na cvičení. Není třeba se na ni registrovat. Navazuje na závod Vyběhni Kavky! s čelovkou.

6.10.2022 - základy sebeobrany

Kuba Sýkora - budeme cvičit jak bezpečně upadnout na zem. Konfliktní situace a jak jim předcházet. Vyzkoušíme, jak rychlé máme reflexy.

13.10.2022 - Žonglování pro každého

Honza Tillinger - naučím každého žonglovat.

20.10.2022 - párová akrobacie

Jan Obrázek - Co mě nadchlo na kurzu párové akrobacie a co si s vámi chci vyzkoušet. O zábavu nebude nouze.

3.11.2022 - Lezení na umělých stěnách - pokračování

Kuba Sýkora - Navázat na lano se umíš, vylézt a odjistit toprope taky. Dál se podíváme na různé způsoby zdolávání stěny, ukážeme si výstup po laně a slanění. Budeme mluvit o pádech, o dalších způsobech jištění a ukážeme si i jiný než osmičkový uzel k navázání. Co se nestihne, probere se zase na další hodině.

10.11.2022 - jak se nedostat za katr

Michal Bednář - Povídání, jak co dělat tak, abyste neskončili za mřížemi od toho nejpovolanějšího z nás. Vhodné pro všechny cvičitele i kohokoliv dalšího, kdo si občas půjčí nějaké to dítě.

24.11.2022 - Nácvik na stojku

Šimon Vodička - Taky vám někdy připadá svět vzhůru nohama? Zkuste se na něj podívat jinak! Poradím vám, jak na vaši první stojku - na co se zaměřit, průpravná cvičení, čemu se vyhnout a mnoho dalšího.